PČOLINSKÝ: Ľudia nesmú byť rukojemníkmi sporu medzi lekármi a vládou
PREHRAŤ

PČOLINSKÝ: Ľudia nesmú byť rukojemníkmi sporu medzi lekármi a vládou

Dokážeme komunikovať aj s opozičnými stranami bez toho, že by sme ich urážali, povedal v TASR TV podpredseda NR SR Peter Pčolinský..

Bratislava 21. novembra (Teraz.sk) – Hnutie Sme rodina sa snaží pri rokovaniach Lekárskeho odborového združenia (LOZ) v s vládou zabrániť tomu, aby sa rukojemníkmi sporu medzi lekármi a vládou stali bežní ľudia. V TASR TV to povedal podpredseda hnutia a zároveň podpredseda parlamentu Peter Pčolinský.

Aj z tohto dôvodu podľa neho poslanci Sme rodina podporili prijatie uznesenia parlamentu, ktorým vládu zaväzujú konať s cieľom dosiahnutia dohody. „Aj na koaličnej rade sme jasne povedali, že požadujeme, aby dohoda bola uzavretá a odmietame naťahovanie situácie. A odmietame sa podpísať pod kolaps zdravotníctva tým, že lekári odídu,“ pripomenul.

Ochotu dohodnúť sa by však mali podľa Pčolinského prejaviť aj zástupcovia lekárov. „Ponuka zo strany vlády je veľmi dobrá a férová. Je to v niektorých prípadoch až 35 percentné zvýšenie platov,“ konštatoval Pčolinský s tým, že náklady na toto opatrenie by predstavovali 300 miliónov eur.

Viac čítajte tu.