PELLEGRINI: Slovensko sa stratilo, potrebuje zásadnú politickú zmenu
PREHRAŤ

PELLEGRINI: Slovensko sa stratilo, potrebuje zásadnú politickú zmenu

Vláda, ktorá je dnes pri moci, už do volieb neurobí nič. Naopak, myslím si, že nastolenie úradníckej vlády by upokojilo situáciu, povedal v líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Bratislava 5. apríla (Teraz.sk) - Slovensko sa po tridsiatich rokoch existencie na svojej ceste stratilo a potrebuje zásadnú kvalitatívnu zmenu v riadení štátu. V TASR TV to povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

V približovaní sa životnej úrovni Európskej únie je podľa neho Slovensko na tom horšie, ako keď v roku 2020 odovzdával moc Igorovi Matovičovi (OĽANO). Vládny kabinet je podľa neho v pozícii, keď už do volieb s výnimkou predvolebných aktivít nič podstatné neurobí a v parlamente je chaos. „Neviem, či to budú teraz preteky o zmenu. Ale vo všeobecnosti hovorím, že Slovensko potrebuje zmenu. Nie iba vláda, aj samotná politika musí prejsť zmenou,“ vyhlásil Pellegrini.

Prvou zásadnou zmenou, na ktorej sa podľa neho väčšina ľudí zhodne, je podľa neho potreba mať opäť stabilnú, profesionálnu a dobre pripravenú vládu. „Ale druhá zmena je, že musíme zmeniť spôsob riadenia tohto štátu, modernizovať vládnutie,“ povedal Pellegrini. Tvrdí, že pandémia koronavírusu, aj ekonomická a energetická kríza ukázali nízku schopnosť štátu pomôcť v kritickej chvíli svojim občanom.

Štát má mať podľa neho vytvorené automatické mechanizmy na pomoc občanom v kríze. „Aj vtedy, keď bude mať napríklad slabšieho alebo neschopného premiéra,“ povedal.

Viac čítajte tu.