HRABKO: Ak tak B.Kollár rozhodne, budú poslanci v lete rokovať na lúke
PREHRAŤ

HRABKO: Ak tak B.Kollár rozhodne, budú poslanci v lete rokovať na lúke

Možnosť iniciovania mimoriadnej schôdze aj v prípade, že by v rokovacej sále NR SR prebiehala rekonštrukcia, pripustil v TASR TV 4. mája predseda Smeru-SD Robert Fico.

Bratislava 6. mája (Teraz.sk) – Ak poslanci v priebehu leta iniciujú konanie mimoriadnej schôdze parlamentu a rokovacia sála Národnej rady (NR) SR bude v rekonštrukcii, je plne v kompetencii predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) rozhodnúť, kde a v akom čase budú rokovať. Môže to byť v kinosále NR SR, budove starej Národnej rady, alebo aj niekde v kaštieli či na lúke. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Možnosť iniciovania mimoriadnej schôdze aj v prípade, že by v rokovacej sále NR SR prebiehala rekonštrukcia, pripustil v TASR TV 4. mája predseda Smeru-SD Robert Fico. Hrabko reagoval, že na zvolanie mimoriadnej schôdze stačia podpisy tridsiatich zákonodarcov a samotný poslanecký klub Smeru-SD má 27 členov. „OĽANO to má ešte jednoduchšie, to má samo viac ako 30 poslancov. Ostatné strany to také jednoduché nemajú,“ poznamenal Hrabko.

Viac čítajte tu.