ZÁZNAM: Šimečka: PS bude naďalej pozorne sledovať kroky ministra M. Šutaja Eštoka
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Šimečka: PS bude naďalej pozorne sledovať kroky ministra M. Šutaja Eštoka

Pozrite si záznam.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Progresívne Slovensko (PS) bude naďalej pozorne sledovať kroky ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Michal Šimečka. Dôvody na odvolanie šéfa rezortu vnútra totiž podľa neho naďalej pretrvávajú.
        "Veľmi pozorne budeme sledovať, čo robí minister vnútra. Pomsta, odveta, ktorú vykonáva na objednávku Roberta Fica, je z jeho konania zjavná," skonštatoval Šimečka.
        Poznamenal, že hoci Šutaj Eštok zostáva ministrom, zostávajú platné aj dôvody, pre ktoré žiadali jeho odvolanie. Neodzneli totiž žiadne pádne argumenty, ktoré by dôvody na jeho odvolanie vyvrátili. "Sám minister ich nevyvrátil a kolegovia ho nedostatočne obhájili," povedal. Konanie a kroky ministra vnútra označil za hulvátske, arogantné a zastrašujúce.
        Za návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo v stredu len 61 poslancov Národnej rady SR zo 136 prítomných. Na odvolanie bolo potrebných 76 hlasov.
        Opozícia ho chcela odvolať za čistky v polícii, ako aj za porušovanie zákona pri postavení vyšetrovateľov mimo služby. Vláda s vyslovením nedôvery nesúhlasila.