ONDRUŠ: Pellegrini vyzýval na upokojenie spoločnosti už pred atentátom
PREHRAŤ

ONDRUŠ: Pellegrini vyzýval na upokojenie spoločnosti už pred atentátom

Roberta Fica poznám osobne, veľmi dobre si uvedomuje zodpovednosť vrcholového politika, povedal kandidát Hlasu-SD v eurovoľbách B. Ondruš.

Bratislava 28. mája (Teraz.sk) – Slovenská politická scéna je do istej miery pripravená na zmierňovanie napätia a pre Hlas-SD je táto úloha jedným zo základných poslaní. Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vyzýval na upokojenie spoločnosti dávno pred atentátom na Roberta Fica (Smer-SD), bolo to jedno z kľúčových hesiel jeho prezidentskej kampane. V TASR TV to povedal kandidát Hlasu-SD vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) Branislav Ondruš.

Pellegrini podľa neho už v čase pred prezidentskými voľbami správne odhadol, že jedným z dominantných problémov slovenskej spoločnosti je príliš vysoká polarizácia a priveľa politického napätia. „Mám pocit, aspoň zatiaľ to tak vyzerá, že na slovenskej politickej scéne existuje zhoda na tom, že tento atentát je dôsledkom neúmernej a ďalej neakceptovateľnej radikalizácie v slovníku, ktorý politici používajú a v spôsoboch, akými vystupujú,“ konštatoval Ondruš.

Viac čítajte tu.