ZÁZNAM: SaS apeluje na občanov, aby sa zúčastnili sobotňajších volieb do EP
PREHRAŤ

ZÁZNAM: SaS apeluje na občanov, aby sa zúčastnili sobotňajších volieb do EP

Pozrite si záznam.

Bratislava 5. júna (TASR) - Strana SaS apeluje na občanov Slovenska, aby sa zúčastnili sobotňajších (8. 6.) volieb do Európskeho parlamentu (EP). Európskej únii podľa nej chýbajú riešenia, a preto stagnuje a upadá. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.
        SaS vyzdvihla jej podrobný program a kandidátku plnú odborníkov. "Svet nefunguje tak, že prídete pred voliča s prázdnymi rukami, len s tým, že ste mladí a neopozeraní, alebo im sľúbite všetko možné. My sme si dali námahu vypracovať a predložiť voličom kvalitný program," uviedol líder eurokandidátky liberálov Richard Sulík.
        Predseda strany Branislav Gröhling poukázal na hodnotenia Transparency International Slovensko, podľa ktorej majú jednu z najtransparentnejších kampaní. "Transparentnosť a odbornosť sú naše heslá, ktorými sa riadime už 15 rokov a budeme v tom pokračovať aj naďalej," dodal.
        Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Kandiduje 22 politických strán a jedna koalícia. V stredu o polnoci sa končí volebná kampaň a začína sa moratórium.